Pyrkon 2018, czyli portal do magicznej krainy!

Jak wiecie z ostatniego wpisu, w ostatni weekend byliśmy na Pyrkonie. Dla tych, co nie wiedzą, jest to zlot fanów fantastyki, gier, komiksów oraz anime, który raz do roku odbywa się w Poznaniu. Dzisiaj chcemy Wam pokrótce przedstawić, czym właściwie jest ten zlot oraz co czeka nas na miejscu, bo trafiamy tam do magicznego świata, który zapewnia nam wiele atrakcji i możliwości.
Dla mnie udział w tym zlocie jest koniecznością i prędzej sprzedam nerkę niż pozwolę, aby impreza mnie ominęła. Dlaczego? Ponieważ tutaj właśnie mam możliwość zagłębienia się w świat fantastyki oraz dowiedzenia się wielu nowych ciekawych rzeczy z nim związanych. Dzięki prelekcjom i warsztatom cały czas dowiaduję się czegoś nowego (no chyba, że się na prelekcję nie dostaniesz – bo i takie sytuacje się zdarzają ☹) od rzeczy związanych z pisaniem książek, po zagłębienie się w tematach kultury dalekowschodniej na robieniu cosplayów kończąc. W tym roku udało dostać mi się, na parę naprawdę interesujących wykładów, chociaż kosztowało mnie to wiele godzin spędzonych w kolejkach – to właśnie one sprawiły, że Pyrkon jest też określany Kolejkonem! Cieszę się, że udał mi się dostać na wykład prowadzony przez Quaza i NRGeeka, których to podziwiam za pracę w dziedzinie gier oraz których jestem wielkim fanem, a wraz z Pandą byliśmy jeszcze na wykładach tworzenia kostiumów z pianki Eva oraz co ważniejsze mieliśmy okazję zapoznać się z mitologią Koreańską, na którą mieliśmy wielkie szczęście, ponieważ byliśmy ostatnimi(!) osobami, które dostały się na tę salę – to się nazywa mieć szczęście!
Pyrkon to także wiele atrakcji między innymi pokazu mody alternatywnej (na którego Panda ruszyła bez wahania zostawiając wszystko w tyle), możliwości oglądania filmów w plenerze, zapoznawania się z grupami pasjonatów, którzy to mieli swoje obozy, czy zabawy na imprezie odbywającej się w sobotę. Tutaj naprawdę nie można się nudzić! Zawsze znajdzie się coś do roboty, od walk na miecze (spokojnie — takie piankowe), możliwość wypożyczenia gier planszowych, pogrania na konsoli, po atrakcje tworzone przez samych zwiedzających! Którzy to potrafią co chwila coś organizować i wymyślać – od tańców K-Popowych po odbijanie piłki od siatki. To naprawdę niesamowite widzieć takie tłumy osób, które co chwila chcą się integrować i dobrze bawić. 😊 Świetną sprawą są też konkursy, których tutaj nie brakuje, a w których ludzie biorą udział w walce, o kubki koszulki czy inne gadżety! Dodajmy do tego cosplayerów, którzy są na każdym kroku, zaskakują oni tym, jak świetnie odwzorowują postacie z ich ulubionych filmów, gier czy komiksów, oraz grupy LARPowe które co chwila organizują jakąś grę. A wyjdzie nam, że te 3 dni trwania imprezy zlecą nam szybciej, niż się spodziewamy.
Festiwal ten to także sporo miejsc i stoisk gdzie można wydać wszystkie pieniądze i to nie są żarty! To ostrzeżenie! Wiele wspaniałych stanowisk gdzie można kupić wszystko, co związane z naszymi zainteresowaniami: chcesz kubek ze Skyrima – jest, plakat z ulubioną postacią – proszę Cię bardzo, lampka z Pac-Mana świecącą w różnych kolorach także się znajdzie. To test na silną wolę albo walka o przetrwanie, ponieważ wydanie pieniędzy nie jest tutaj niczym trudnym. A do domu wypadałoby jakoś wrócić, no chyba, że ktoś ćwiczy na maraton i chce biec za pociągiem. Bo hala wystawstawców jest ogromna i żeby zapoznać się z całym asortymentem trzeba mieć naprawdę wiele czasu i jeszcze więcej pieniędzy.
Co mogę powiedzieć na koniec o Pyrkonie? Niesamowite jest to, jak taka impreza przyciąga do siebie całe tłumy pasjonatów i ludzi, dla których fantastyka stanowi ważną część życia. Jest to swego rodzaju święto, wydarzenie bardzo ważne dla każdego fana fantastyki. To zlot, na który koniecznie musisz się wybrać choćby ten jeden raz, chociaż wydaje się to niemożliwe, bo jest on jak nałóg — jak raz doświadczysz, to będziesz chciał więcej. 😊 Tutaj ludzie mogą wyrazić w stu procentach swoje pasje, pokazują drugą naturę, dzielą ze sobą radość, wiedzą i czują się częścią czegoś większego i wyjątkowego, bo to oni tworzą tę imprezę.

Pozdrawiam
Gadzina ze Szczecina

Spodobał Ci się blog? Udostępnij go innym! :-)